Nintendo Switch ma rywala. Nowa konsola z Androidem 12 i 5G

Qualcomm przygotowuje się do prezentacji nowej konsoli do gier. Amerykański gigant szykuje konkurenta dla Nintendo Switch. Nowe urządzenie otrzyma wydajniejszy procesor oraz Android 11. Co wiemy o nadchodzącej konsoli?

Najnowsze informacje sugerują, że Qualcomm (największy producent procesorów do smartfonów) przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej konsoli przenośnej. Ma ona być odpowiedzą na Nintendo Switch Pro.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

Konsola do gier firmy Qualcomm zostanie wyposażono w odłączane kontrolery, które będą łudząco podobne do Joy Con z Nintendo Switch. To jednak koniec podobieństw.

Amerykanie postawili na zupełnie inną architekturę oraz specyfikację techniczną. Nadchodzące urządzenie otrzyma topowy procesor przygotowany przez Qualcomm. Będzie to prawdopodobnie wzmocniona wersja Snapdragona 888 z wydajniejszym układem graficznym. Nie zabraknie czytnika kart pamięci, Androida 12 oraz oczywiście modnego ostatnimi czasy modemu sieci 5G. Ostatni element pozwoli na rozgrywkę w trybie multiplayer w dowolnym miejscu.

Konsola otrzyma ekran o przekątnej 6,65 cala i rozdzielczości Full HD. Nie zabraknie również baterii o pojemności 6000 mAh. Co ciekawe Qualcomm ma zdecydować się na zastosowanie aktywnego systemu chłodzenia.

Nowa konsola ma wyglądać jak przerośnięty smartfon z dodatkowymi elementami sterującymi. Co ważne na konsoli Qualcomma zagramy nie tylko w dedykowane gry. Urządzenie otrzyma dostęp do wszystkich tytułów zgromadzonych w Sklepie Play.

Urządzenie przygotowane przez firmę Qualcomm prawdopodobnie otrzyma bibliotekę gier na wyłączność. Tylko w taki sposób konsola będzie w stanie konkurować z Nintendo Switch oraz flagowymi smartfonami z Androidem.

Cena urządzenia powinna oscylować w okolicach 300 dolarów. W chwili obecnej nie znamy szczegółowych informacji na temat konsoli do gier od Qualcomm.

Źródło: theverge.com