Nintendo Switch otrzyma port Androida

Nintendo Switch ma się dobrze, a może mieć jeszcze lepiej - trwają intensywne prace nad wprowadzeniem na handheld portu Androida.

Nintendo Switch jest ostatnią jak dotąd konsolą przenośną Nintendo. Producent nie ma powodów do narzekań - sprzedaje się ona świetnie, a produkcje na nią są doceniane przez graczy i recenzentów. Zasilane przez Nvidia Tegra urządzenie ma także otrzymać własny system operacyjny - w tym celu Nintentdo chce współpracować z Cyanogen Inc. Możliwości konsoli rozszerzył port Linuxa, a niedługo mogą być jeszcze większe - deweloper ByLaws pracuje nad portem, który pozwoli zmienić Nintendo Switch w tablet z systemem Android.

Prace są obecnie bardzo zaawansowane - konsola obsługuje już Android Open Source Project, a także wspierane przez niego połączenia Wi-fi i Bluetooth, ale są wciąż problemy ze sterownikami grafiki. ByLaws może liczyć na wsparcie innych deweloperów, którzy niedawno aktywnie włączyli się w projekt, dzięki czemu na Switch działa już przeglądarka Chrome i Discord. Według przekazanych za pośrednictwem Twittera informacji, spróbowano uruchomić gry pisane pod NVIDIA SHIELD Android TV i większość z nich działa bez problemów. Jeśli projekt dojdzie do szczęśliwego końca, użytkownicy Nintendo Switch otrzymają dostęp do tysięcy darmowych i płatnych tytułów, dlatego powinni trzymać kciuki za jego powodzenie.

Zobacz również: