Nintendo Switch - poznaj nową japońską konsolę

Switch to nowa konsola Nintendo, która za kilka miesięcy trafi na rynek. Zobaczcie, czego można się po niej spodziewać.

Po miesiącach spekulacji na temat nowej konsoli Nintendo japońska firma udostępniła pierwszy zwiastun ją prezentujący:

Dowiadujemy się, że konsola wbrew wcześniejszym spekulacjom nie będzie się nazywała Nintendo NX ale Nintendo Switch. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że japońska firma postawiła na wszechstronność nowej platformy (stąd nazwa Switch), co oznacza, że powinna ona sprawdzić się nie tylko w domowych zastosowaniach, ale także pozwolić na mobilna zabawę. Gry maja być dostępne na kartridżach, zaś sam zwiastun informuje nas, że znajdą się wśród nich takie tytuły jak Skyrim, Zelda, Splatoon i Mario Kart.

Nintendo Switch - parametry techniczne

Niestety na ten temat nie ma mowy w zwiastunie. Dzięki wpisowi zamieszczonemu na stronie Nvidii wiemy jednak, że konsola Nintendo Switch zbudowana zostanie w oparciu o autorski układ Tegra bazujący na architekturze Nvidia Pascal, dla którego przygotowano autorskie API o nazwie NVN.

Zobacz również:

Nintendo Switch - co z wydajnością?

Warto zauważyć, że mamy tutaj raczej do czynienia ze sprzętem, który przede wszystkim stawia na mobilność dodatkowo pozwalając na skorzystanie z "domowej" stacji dokującej. Biorąc to pod uwagę nie wydaje się prawdopodobne, aby wydajnością Nintendo Switch dorównywała Playstation 4 i Xbox One.

Nintendo Switch - kiedy premiera?

W marcu 2017 roku.