Nintendo Switch z obniżką ceny po raz pierwszy w historii!

Stało się! Po raz pierwszy od dnia swojej premiery, konsola Nintendo Switch doczekała się oficjalnej obniżki ceny. Ile teraz zapłacimy za Switcha w Polsce?

Mario Nintendo Switch

(fot. Pexels.com)

Nintendo Switch jest z nami już od ponad czterech lat. W tym czasie konsola nie doczekała się ani jednej, nawet najmniejszej, obniżki ceny. To już jednak historia, po raz pierwszy od dnia premiery, Nintendo Switch oficjalnie tanieje. Konsola japońskiego producenta wyjątkowo długo trzymała się swojej oryginalnej ceny, ale od dzisiaj, każdy egzemplarz konsoli w Europie kupicie 30 Euro taniej. Oznacza to, że na zakup urządzenia musicie teraz przeznaczyć 299,99 Euro.

Jak to wygląda w Polsce? Nowa cena Nintendo Switch powinna nam zagwarantować około 130 złotych zniżki. Przy dzisiejszym kursie walut konsola powinna zatem kosztować w granicach 1365 złotych. Niestety, polskie sklepy najwyraźniej jeszcze nie odniosły się do nowej ceny urządzenia. Obecnie najtaniej możemy dostać Nintendo Switch m.in. w sieciach Media Expert, Media Markt czy Morele.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch zaktualizowane o możliwość sparowania z AirPods
Konsola Nintendo Switch

fot. Nintendo

Ceny Nintendo Switch w Polsce:

Skąd ta nagła decyzja o obniżce ceny Switcha w Europie? Odpowiedź jest prosta - zbliżająca się premiera Nintendo Switch OLED. Japoński producent chce, aby w dniu premiery nowego modelu różnica cenowa pomiędzy nim, a klasycznym "Pstryczkiem" była wyraźniejsza.

Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców detalicznych. Ponad cztery i pół roku po pierwszej premierze, Nintendo Switch nadal ma silną dynamikę sprzedaży w Europie. Po starannym rozważeniu wielu czynników, w tym kursów walut w Europie i zbliżającej się premiery Nintendo Switch - Model OLED, zdecydowaliśmy, że teraz jest odpowiedni czas na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switch - czytam w oficjalnym komunikacie japońskiego producenta.

Warto przy tym podkreślić, że nową cenę otrzymał tylko klasyczny Switch. Cena Nintendo Switch Lite pozostaje bez zmian.

Ceny handlowe Nintendo Switch Lite i nadchodzącego Nintendo Switch - Model OLED pozostają bez zmian. Ostateczna cena dla konsumentów jest określana przez sprzedawców detalicznych. Jako wskazówkę zalecamy, aby konsumenci sprawdzili u lokalnych sprzedawców detalicznych, aby poznać ich ceny - Nintendo

Premiera nowej konsoli Nintendo Switch OLED odbędzie się już 8 października 2021 roku.

Zobacz również: Nintendo Switch OLED - gdzie kupić? Najlepsze oferty w polskich sklepach