Nintendo Wii U pojawi się latem 2012

Japońska firma poinformowała, że konsola Wii U wejdzie na rynek w trakcie następnego roku fiskalnego, który zacznie się w kwietniu. Nintendo chce dołożyć wszelkich starań, by jej start był znacznie lepszy niż przenośnej konsoli 3DS, z którą firma ma spore problemy.

Nintendo Wii U

Satoru Iwata, prezes Nintendo powiedział, że finalna wersja Wii U zostanie zaprezentowana podczas konferencji E3 w czerwcu 2012 roku w Los Angeles. Wygląda na to, że konsola trafi na rynek w przyszłorocznym okresie wakacyjnym.

Wii U składa się z jednostki centralnej podobnej do tej z obecnej konsoli firmy Nintendo oraz z bezprzewodowego kontrolera-tabletu. Jest on wyposażony w dwa dżojstiki obsługiwane kciukami oraz krzyżak i szereg standardowych przycisków. Może być używany do obsługi gier na ekranie telewizora lub na jego własnym wyświetlaczu. Daje także szereg innych opcji, jak np. szkicowanie rysikiem na jego ekranie.

Na konsoli będą dostępne różne dobrze znane tytuły tworzone przez Nintendo. Z prezentacji na tegorocznym E3 wynika jednak, że również wiele znanych gier z innych platform może pojawić się na na Wii U, które będzie oferowało większą moc obliczeniową niż dzisiejsze Wii.

Nintendo ma spore problemy ze sprzedażą konsoli przenośnej 3DS i musiało znacznie obniżyć jej cenę. Firma spodziewała się dużo większych przychodów ze sprzedaży tego produktu, co w efekcie doprowadziło ją do sporych strat. Według przewidywań, ten rok fiskalny zakończy ze stratą wysokości 263 mln dolarów.