Nintendo Wii miażdży Playstation 3. Czy długo jeszcze?

Bardzo ciekawe doniesienia z Japonii ujawnił serwis Bloomberg. Okazuje się, że Nintendo Wii jest w Kraju Kwitnącej Wiśni trzykrotnie bardziej popularne od PlayStation 3. Ważne, że nie jest to wynik pierwszej lepszej ankiety. Dane przedstawiają dotychczasowy poziom sprzedaży obu konsol.

Nintendo ma mocny argument w walce ze swoim konkurentem. W całym okresie sprzedaży w Japonii konsolę Sony kupiło 1,143,798 osób. Wii, które weszło do sprzedaży miesiąc po , nabyło do tej pory prawie trzy i pół miliona osób.

Trzeba przyznać, że przewaga jest miażdżąca. Dane te robią jeszcze większe wrażenie jeśli uwzględni się w nich Xboxa 360. Konsolę, której sprzedaż rozpoczęła się sporo wcześniej niż Wii czy PS3, kupiło do tej pory zaledwie nieco ponad 400 tysięcy osób.

Zdawałoby się, że w takim razie koncern Sony ma nie lada kłopot. Tak jednak nie jest. Różnica w sprzedaży systematycznie się zmniejsza. Warto wspomnieć, że jeszcze w maju stosunek nabytych konsol Wii i PS3 w Japonii wynosił 6 do 1, miesiąc temu już tylko 4 do 1.

Najlepszy obraz zmian oddają chyba jednak procentowe spadki sprzedaży konsol. Dla Nintendo Wii od lipca wynoszą one aż 38 procent. 360 jest w tej statystyce tylko o jeden punkt procentowy lepszy. W tym samym okresie sprzedaż PlayStation 3 spadła zaledwie o 11 procent. Czyżby Nintendo miało się szykować do oddania lauru zwycięzcy?