Nintendo Wii zwalcza chorobę Parkinsona?

Jeden z brytyjskich lekarzy otrzymał wsparcie finansowe, które ma wykorzystać na badania mające odpowiedzieć na pytanie czy konsola Nintendo Wii jest w stanie pomagać ludziom cierpiącym na chorobę Parkinsona.

O sprawie donosi serwis Eurogamer. Jego redakcja opisała przypadek dr Cathy Craig, która na swoje nowe badania otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 35 tys. funtów szterlingów. Craig spróbuje ocenić czy bawiąc się przed konsolą Nintendo Wii można złagodzić niektóre z symptomów towarzyszących chorobie Parkinsona.

Pomysł rozpoczęcia takich badań zrodził się w głowie Craig po tym jak przeczytała historię niejakiej Karen Rose. Cierpi ona właśnie na chorobę Parkinsona i jak twierdzi, zabawa przy Nintendo Wii pomaga jej zrelaksować mięśnie i zapobiegać ich spazmom. Doktor Craig spróbuje opracować technologie, która przy pomocy konsoli Nintendo ułatwi życie osobom cierpiącym na chorobę Parkinsona. Lekarka uważa, iż ewentualny sukces może się przełożyć na stworzenie prostej, bezpiecznej i efektywnej metody przynoszenia ulgi osobom cierpiącym z powodu choroby, przy okazji poprawiającej ich kondycję i generalne samopoczucie.

Zobacz również:

  • Nintendo Direct - duży pokaz gier już jutro. Sprawdź, jak oglądać
  • Wynalazek polskich naukowców to rewolucja w transplantacji

Być może badania rozciągną się także na nowe kontrolery Sony i Microsoftu - Move i Kinect - które mogą mieć podobny, pozytywny wpływ na chorych.