Nintendo banuje osoby grające w pirackie kopie gier

Japońska firma wypowiedziała wojnę piratom, którzy korzystają z ROM-ów z grami na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Użytkownikom, którzy będą korzystać w z nielegalnie pozyskanych kopii gier, grozi ban od producenta urządzenia.

Użytkownicy przenośnej konsoli Nintendo 3DS mogą korzystać z bardzo dużej biblioteki gier, którą producent i wydawcy zbudowali przez lata. Tytuły można uruchamiać ze specjalnych kartridżów z plikami gry lub pobierać z internetu za pośrednictwem aplikacji Nintendo eShop.

Niestety, twórcy gier wydający swoje produkcje na tą platformę borykają się z problemem piractwa. Użytkownicy Nintendo 3DS mogą uruchamiać pirackie kopie gier na swoich konsolach. Wykorzystywane są do tego specjalne i bardzo kosztowne kartridże ze slotem na kartę pamięci microSD.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch OLED - gdzie kupić najtaniej? Najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach
Nintendo banuje osoby grające w pirackie kopie gier

Użytkownicy Nintendo 3DS powinni się poważnie zastanowić, czy korzystanie z pirackich gier jest tego warte

Na taką kartę pamięci można pobrać ROM-y z grami pobrane nielegalnie z internetu. Co prawda uruchomienie takiej gry nie jest proste i może wymagać w wielu przypadkach nie być możliwe po aktualizacji oprogramowania w konsoli, a gracze muszą czekać na aktualizację oprogramowania kartridża.

Nintendo postanowiło potraktować piratów ostro. Firma wykrywa osoby, które uruchamiają pirackie kopie gry i banuje ich. Użytkownicy próbujący połączyć się z usługami online otrzymują komunikat o błędzie 002-0102, który oznacza że producent zbanował daną konsolę.

Z powodu tego bana piraci nie mogą korzystać między innymi z trybu multiplayer w grach na konsolę Nintendo 3DS, listy znajomych i większości aplikacji wymagających połączenia z internetem. Nadal jednak mogą kupować gry w sklepie Nintendo eShop i pobierać aktualizacje.

źródło: mynintendonews.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: