Nintendo - nie popełnimy takiego błędu jak przy 3DS

Wygląda na to, że japoński koncern wyciągnął wnioski z błędów popełnionych przy swojej najnowszej konsoli 3DS. Nintendo zapowiada, że Wii U nie powtórzy wpadek jakie były udziałem ostatniego sprzętu producenta.

Nintendo postanowiło obniżyć cenę konsoli 3DS. W niektórych brytyjskich supermarketach konsola kosztuje nawet 115 funtów (ok. 550 zł) i to pomimo tego, że konsola ma oficjalnie potanieć w przyszłym miesiącu. Decyzje te są spowodowane fatalną sprzedażą najnowszego "dziecka" ze stajni Nintendo. Japoński koncern postanowił wyciągnąć z tego wnioski...

"Chcemy aby każda platforma jaką tworzymy, każda gra na nią przeznaczona - była przygotowana perfekcyjnie. Dlatego analizujemy nasze błędy i sukcesy. Wyciągniemy z nich wnioski przy tworzeniu Wii U" - powiedział w wywiadzie dla MTV Multiplayer - Reggie Fils-Aime, szef Nintendo w Ameryce Północnej.

Wii U

Wii U

Fils-Aime przyznał także, że pierwotna cena 3DS kształtująca się w okolicach 1000 zł, była dobrym rozwiązaniem gdyż "odpowiadała jej rzeczywistej wartości". Szef Nintendo w Ameryce, nie wytłumaczył jednak dlaczego firma sprzedaje 3DS (jeśli wierzyć w prawdziwość tych słów), poniżej kosztów produkcji.

Cena najnowszej konsoli Nintendo - Wii U, nie została do tej pory ujawniona.