Nintendo obniża cenę 3DS

Nintendo jest pod presją. Przenośna konsola 3DS sprzedaje się coraz gorzej. Chcąc to zahamować, japońska firma zdecydowała się obniżyć jej cenę.

Nintendo zdecydowało się na obniżenie ceny japońskiej wersji z 25 tys. do 15 tys. jenów (z ok. 900 zł do ok. 540 zł). To samo stanie się z amerykańska edycją 3DS. W tym przypadku jej cena spadnie z 250 do 170 dolarów (z ok. 700 zł do ok. 470 zł). Koncern nie poinformował jak wyglądać będzie sprawa z obniżką w Europie. Jak dotąd, konsole można dostać w Polsce od 879 zł. W Europie Zachodniej, 3DS można dostać za około 200 euro.

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

Obniżka w Azji ma nastąpić 11 sierpnia. Dzień później 3DS potanieje w Ameryce Północnej. Stanie się tak zaledwie pół roku po premierze. Rzadko zdarza się aby w tak krótkim czasie od ukazania się nowego produktu, producent decydował się na tak radykalną obniżkę. Jest to wynikiem słabej sprzedaży najnowszej konsoli przenośnej Nintendo. 3DS w ostatnich 3 miesiącach sprzedało się w liczbie 710 tys. egzemplarzy. Dla porównania, przez pierwsze 5 tygodni, konsola znalazła 3,6 mln. nabywców.

Nintendo próbowało ratować swój produkt, wprowadzając swoje klasyczne tytuły znane ze starych konsol japońskiego producenta. Jak widać, na wiele się to jednak nie zdało.

Wszystkim chcącym zakupić 3DS radzimy poczekać. Przesądzonym wydaje się fakt obniżki ceny także w Europie. 500 zł za 3DS wydaje się rozsądną ceną...