Nintendo ostrzega - nie używaj swojego Switcha podczas upałów! Jaka temperatura jest bezpieczna?

Nintendo ostrzega przed używaniem swojej konsoli podczas bardzo gorących dni. Jaki jest tego powód?

Nintendo Switch (fot. Nintendo)

Upały stają się w ostatnim czasie coraz bardziej dokuczliwe. Nie tyczy się to tylko ludzi, ale również urządzeń, z których codziennie korzystamy. Nintendo na stronie japońskiej obsługi klienta opublikowało ostrzeżenie przed używaniem Switcha przy wysokich temperaturach.

Nintendo ostrzega teraz właścicieli Switcha, aby nie używali konsoli w temperaturach przekraczających 35 ° C, ponieważ wysokie temperatury otoczenia mogą spowodować przegrzanie konsoli – w takim wypadku automatycznie przejdzie w tryb uśpienia, aby zapobiec uszkodzeniu komponentów.

Zobacz również:

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - premiera już jutro! Gdzie kupić najtaniej?

Ostrzeżenie spowodowane jest falą upałów, które aktualnie przechodzą przez Japonię. Może się jednak także odnieść do sytuacji, która panuje w Polsce. Jeszcze niedawno zmagaliśmy się z podobnym problemem. Co więcej, prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne i możemy spodziewać się powrotu wysokich temperatur. Ostrzeżenie jest więc raczej swego rodzaju przypomnieniem o dobrych praktykach jeśli chodzi o użytkowanie wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.

nintendo_switch

Otwory wlotowe i wylotowe powietrza (fot. Nintendo)

Jeśli temperatury są wysokie, Nintendo zaleca również usunięcie kurzu z otworów wlotowych i wylotowych powietrza oraz pozostawienie wokół nich około 10 cm przestrzeni. Zamontowanie konsoli w stacji dokującej nie pozostawia tyle miejsca, więc być może warto aktualnie skupić się na grze na małym ekranie.

Ostrzeżenie dotyczy oryginalnych modeli Switch, Switch Lite i Switch OLED, chociaż być może od dawna pozostający w sferze plotek Nintendo Switch Pro będzie nieco bardziej odporny na wysokie temperatury.

Korzystając z nieco chłodniejszych dni zastanawiasz się, w co można zagrać za darmo na Nintendo Switch? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, w którym przedstawiamy 9, naszym zdaniem najciekawszych produkcji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: