Nintendo planuje nową wersję Wii?

Niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że Nintendo planuje wprowadzić na rynek nową wersję swojej konsoli. Ulepszone Wii miałoby być wyposażone w lepszy procesor i kartę graficzną. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie miałaby nastąpić premiera nowej maszyny. Przedstawiciele firmy wydają się być bardzo tajemniczy w tym temacie...

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów, George Harrison (szef działu sprzedaży Nintendo of America Inc.), stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie aby mówić o szczegółach. Nie zaprzeczył jednak, że Nintendo pracuje nad nową konsolą.

Nintendo planuje nową wersję Wii?

Pomimo niewątpliwego sukcesu jaki odniosła konsola Wii, wielu graczy narzekało na wolny procesor oraz dosyć przestarzałą grafikę. Niektórzy sugerowali nawet, że Wii może nie wytrzymać na rynku standardowego cyklu życia konsoli, czyli ok. 5 lat. Zdaniem ekspertów niezbędne wydaje się wprowadzenie poprawek.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch

Harrison stara się częściowo odpierać zarzuty. Jego zdaniem, konsola zapewnia świetną i różnorodną rozrywkę. Dodaje co prawda, że faktycznie Nintendo straci część tytułów przez grafikę na rzecz np. Sony. Podkreśla jednak "jeśli ktoś chce wyrzucić 600 dolarów na Playstation 3 to już jego problem". Trzeba przyznać, że są to dosyć ostre słowa.

Swoją drogą, ciekawe co z tego całego zamieszania wyniknie dla graczy. Ulepszenie obecnego Wii byłoby bez wątpienia dobrym celem dla wielu z nich.