Nintendo sprzedało 170 tys. DSi w momencie premiery

Najnowsza wersja popularnej konsolki przenośnej Nintendo osiągnęła poziom 170,779 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w czasie dwóch dni od premiery.

Japońska grupa Enterbrain podała, że najnowsza konsola Nintendo DSi w dwa dni od premiery osiągnęła poziom 170,779 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Sprzedaż urządzenia rozpoczęło w sobotę, na początek trzydniowego weekendu w Japonii. Warto jednak zaznaczyć, że wielu sprzedawców rozpoczęło dystrybucję urządzenia na własną rękę, jeszcze przed oficjalną premierą.

Co ciekawe, do tej pory Nintendo sprzedało w Japonii łącznie już 23 miliony egzemplarzy konsoli DS. Oznacza to, że średnio co piąty mieszkaniec kraju posiada urządzenie. Jeden z szefów Ninendo, Satoru Iwata, powiedział nawet: "mam nadzieję, że DSi pobije te wyniki sprzedaży. Chcę aby konsolkę mieli wszyscy mieszkańcy Japonii".

Nintendo DSi jest o 12% cieńsza od pokrewnej wersji NDS Lite. Mimo zmniejszania wielkości urządzenia, inżynierom z Nintendo udało się wyposażyć go w szereg nowych elementów: większe ekrany dotykowe (3,25 cala), wbudowany aparat fotograficzny 0.3MP z zintegrowanym programem do edycji zdjęć, wejście na karty SD (usunięto wejście na oprogramowanie GBA), przeglądarkę internetową z dedykowanym sklepem oraz edytor dźwięków.

Cena urządzenia została ustalona na poziomie 16 tysięcy jenów (około 165 dolarów).


Zobacz również