Nintendo walczy z twórcami nieoficjalnej kontynuacji 25-letniej gry Metroid 2

Po latach prac fani gry Metroid 2: The Return of Samus stworzyli AM2R: Another Metroid 2 Remake. Bardzo nie spodobało się to Nintendo.

Metroid 2: The Return of Samus to wydana blisko 25 lat temu gra przeznaczona na konsolę Game Boy. Wciąż ma ona wielu fanów, z których najzagorzalsi pracowali przez kilka lat na nieoficjalną darmową kontynuacją gry - AM2R: Another Metroid 2 Remake. Ku radości wszystkich wielbicieli Metroid 2 została ona udostępniona 6 sierpnia.

"W końcu. To jest pierwsza pełna wersja AM2R. Będziesz mógł ukończyć Metroid 2 jak nigdy przedtem" - napisał DoctorM64, członek grupy fanów gry, która postanowiła podjąć wysiłek stworzenia dla innych fanów jej remake'u.

Niestety już 7 sierpnia ku ich zaskoczeniu gra zniknęła z części serwisów hostujących. W zamian pojawiła się informacja o roszczeniach dotyczących praw autorskich, które wystosował amerykański oddział Nintendo. Pismo, które przesłali do serwisów hostujących prawnicy szybko "wyciekło" do sieci, dzięki czemu dowiadujemy się, że twórcy gry złamali zapisy ustawy Digital Millennium Copyright Act bezprawnie korzystając z materiałów pochodzących z gry Metroid, które są objęte ochroną praw autorskich.

Oczywiście fani są oburzeni na działania podjęte przez Nintendo. Nie zmienia to jednak faktu, że bez najmniejszego problemu pomimo starań japońskiej firmy będą w stanie zdobyć grę z wielu różnych źródeł.