Nintendo wkracza na rynek urządzeń eBook

Nintendo potwierdziło ostatnio chęć zaistnienia na rynku urządzeń typu eBook. Wszystko za sprawą specjalnej kolekcji elektronicznych książek przygotowanej na popularną platformę Nintendo DS.

Nabywcy nowej kolekcji 100 książek klasycznych wydanych w formie elektronicznej (100 Classic Books Collection) będą mogli, choć na chwilę, zmienić swoją konsolę DS w sprzęt przeznaczony do czytania poważnych tekstów. Ponadto, za pomocą przycisków konsoli będzie można szybko przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi stronami, przybliżać i oddalać tekst oraz poszukiwać specjalnych słów.

Wśród stu książek jakie znalazły się w zestawie czytelnicy znajdą dzieła takich autorów jak Shakespeare, Bronte czy Dumas. Co ciekawe, udostępniona ma zostać również możliwość ściągania większej ilości publikacji prosto z sieci.

Los Nintendo na rynku eBooków zależy więc w głównej mierze od tego, ilu wydawców zdecyduje się przekonwertować oferowane przez siebie dzieła do formatu obsługiwanego przez konsolę DS.

100 Classic Books Collection kosztować ma około 18 funtów brytyjskich. Póki co, nie wiadomo nic o planach wprowadzenia kolekcji na rynku polskim.