Nintendo wycofuje reklamy Wii

W Wielkiej Brytanii nie będzie można zobaczyć przed świętami reklam konsoli Nintendo Wii. Nie jest to jednak spowodowane naruszeniem jakichkolwiek norm przez firmę. Jaki jest prawdziwy powód gwałtownego wstrzymania kampanii reklamowej?

Nintendo wycofuje reklamy Wii
Nintendo Wii sprzedaje się na Wyspach powyżej wszelkich oczekiwań. Okazuje się, że popyt na konsolę jest tak duży, że firma nie jest w stanie mu sprostać.

Nintendo podjęło stosowne kroki. Firma postanowiła wycofać przed świętami wszystkie reklamy swojej flagowej konsoli. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że mimo to zainteresowanie konsolą będzie zbyt wysokie.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [3.12.2021]
  • Filmowy kalendarz adwentowy 2021

Kampania Nintendo Wii kosztowała do tej pory 200 milionów dolarów. Większość reklam kierowane było do osób nie interesujących się graniem. Aktualne problemy firmy mogą sugerować, że rzesza nawróconych non-gamerów jest dużo większa, niż planowali marketingowy firmy.

Wycofanie kampanii reklamowej to tylko czasowe środki zaradcze. Nintendo aktualnie może wyprodukować jedynie 1,8 miliona sztuk Wii miesięcznie. Prognozy sprzedaży do marca 2008 przewidują, że chętnych na nią będzie ponad 17 milionów osób. Przedstawiciele firmy przyznają, że w żadnym scenariuszu nie spodziewali się takiej sytuacji.