Nintendo wyda 5 nowych gier na smartfony

Nintendo do tej pory omijało szerokim łukiem smartfony i tablety skupiając się na własnych dedykowanych konsolach. Japońska firma dostrzegła jednak potencjał w nowoczesnych urządzeniach mobilnych i ma w planach wydanie pięciu nowych gier w przeciągu najbliższych dwóch lat.

W portfolio produktów Nintendo można znaleźć stacjonarną konsolę Wii U oraz przenośne konsole do gier 3DS i 3DS XL. Firma skupiła się na wydawaniu swoich nowych tytułów z myślą o tych urządzeniach. W nowe gry z charakterystycznymi bohaterami, takimi jak Mario, Zelda i Pokemony nie można było do tej pory legalnie grać na smartfonach i tabletach.

Nintendo postanowiło zmienić swoją politykę i rozszerzy dystrybucję swoich własnych gier poza swoje własne konsole na smartfony i tablety. Gracze pierwszej mobilnej gry od Nintendo do urządzeń przenośnych od innego producenta wykonanej przy wsparciu firmy DeNA mogą spodziewać się jeszcze przed końcem tego roku.

Nintendo wyda gry na smartfony

Nintendo wyda gry na smartfony

Japońska firma zapowiedziała też, że nie ma w planach zalewać sklepów z aplikacjami dziesiątkami tytułów z dobrze znanymi bohaterami do których ma prawa. Zamiast tego planuje wydać zaledwie pięć gier w przeciągu dwóch lat, z których każda ma być tytułem dopracowanym oraz, na co ma nadzieję Nintendo, ogromnym hitem.

Nie wiadomo jeszcze jednak, jakie gry ma w planach Nintendo oraz które marki znane ze swoich własnych konsol przeniesie do smartfonowego i tabletowego świata. Nie będą to jednak przeportowane gry z konsoli 3DS, a zaprojektowane od podstaw tytuły.