Nintendo wyda 5 nowych gier na smartfony

Nintendo do tej pory omijało szerokim łukiem smartfony i tablety skupiając się na własnych dedykowanych konsolach. Japońska firma dostrzegła jednak potencjał w nowoczesnych urządzeniach mobilnych i ma w planach wydanie pięciu nowych gier w przeciągu najbliższych dwóch lat.

W portfolio produktów Nintendo można znaleźć stacjonarną konsolę Wii U oraz przenośne konsole do gier 3DS i 3DS XL. Firma skupiła się na wydawaniu swoich nowych tytułów z myślą o tych urządzeniach. W nowe gry z charakterystycznymi bohaterami, takimi jak Mario, Zelda i Pokemony nie można było do tej pory legalnie grać na smartfonach i tabletach.

Nintendo postanowiło zmienić swoją politykę i rozszerzy dystrybucję swoich własnych gier poza swoje własne konsole na smartfony i tablety. Gracze pierwszej mobilnej gry od Nintendo do urządzeń przenośnych od innego producenta wykonanej przy wsparciu firmy DeNA mogą spodziewać się jeszcze przed końcem tego roku.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • Elden Ring - premiera przełożona. Znamy datę startu testów
Nintendo wyda 5 nowych gier na smartfony

Nintendo wyda gry na smartfony

Japońska firma zapowiedziała też, że nie ma w planach zalewać sklepów z aplikacjami dziesiątkami tytułów z dobrze znanymi bohaterami do których ma prawa. Zamiast tego planuje wydać zaledwie pięć gier w przeciągu dwóch lat, z których każda ma być tytułem dopracowanym oraz, na co ma nadzieję Nintendo, ogromnym hitem.

Nie wiadomo jeszcze jednak, jakie gry ma w planach Nintendo oraz które marki znane ze swoich własnych konsol przeniesie do smartfonowego i tabletowego świata. Nie będą to jednak przeportowane gry z konsoli 3DS, a zaprojektowane od podstaw tytuły.