Nintendo zaprzecza że konsola Switch Pro powstaje?

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje, jakoby Nintendo miało niebawem wypuścić ulepszoną wersję konsoli o nazwie Switch Pro. Czy Japończycy definitywnie zaprzeczyli, że tak się dzieje?

fot. Pexels

Historia przecieków dotyczących Nintendo Switch Pro jest tak długa, że spokojnie można by na tej podstawie stworzyć krótką nowelę. Pod koniec maja pisaliśmy o raporcie, według którego Japończycy mieli zapowiedzieć swoją konsolę przed targami E3, aby twórcy gier mogli zaprezentować podczas wydarzenia pełną gamę gier. Co więcej, pojawiały się donosy, że masowa produkcja wystartuje w lecie, a po wakacjach do naszych rąk trafi nowy sprzęt. Minął ponad miesiąc, targi E3 już dawno za nami, a po Switch Pro nie ma śladu.

Nintendo zostało zapytane wprost o to, czy Switch Pro powstaje. Przedstawiciele odpowiedzieli w sposób, którego mogliśmy się spodziewać. Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, powiedział:

Firma będzie nadal koncentrować się na tworzeniu unikalnych gier. Stale rozwijamy sprzęt, oprogramowanie i dedykowane urządzenia peryferyjne, ale powstrzymamy się od komentowania konkretnych produktów w fazie rozwoju.

Zobacz również:

Po takiej wypowiedzi kolejny raz znajdujemy się punkcie wyjścia. Jednak możemy podejrzewać, że rzeczywiście dopracowana wersja konsoli jest w fazie produkcji. Japończycy zapewne czekają na odpowiedni moment, a wszelkie doniesienia, które czasami okazują się nietrafione, tylko napędzają zainteresowanie sprzętem. Czekamy na kolejne informacje i nie możemy doczekać się, co Nintendo szykuje dla graczy w kwestii nowej konsoli. Nowa Zelda na Switch Pro to byłoby coś, prawda?

Zobacz także: Darmowe gry na Nintendo Switch. W co zagrać w 2021 roku