Nintendo znacząco rozbuduje konsolę DS

Nintendo planuje rozpoczęcie sprzedaży nowego modelu swojej przenośnej konsoli do gier - DS. Nowe walory urządzenia to m.in. wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny oraz odtwarzacz multimedialny. To nie wszystko - nowy model konsoli ma zostać wyposażony w obsługę nowoczesnych interfejsów komunikacji bezprzewodowej.

Jak donosi japoński dziennik Nikkei, premiery urządzenia można spodziewać się jeszcze przed końcem 2008 r. Natomiast w najbliższy czwartek (2 października) zostanie w Tokio zorganizowana konferencja prasowa, na której Nintendo ma zaprezentować "nowy produkt".

Jeśli chodzi o cenę, to konsola ma kosztować w Japonii nie więcej niż 20 tys. jenów (w przeliczeniu ok. 129 euro) w porównaniu z kwotą 16,8 jenów za obecny w sprzedaży model urządzenia.

Nintendo DS cieszy się o wiele większą popularnością niż konkurencyjna PlayStation Portable, jednak w Japonii - zgodnie z danymi opublikowanymi przez branżowy magazyn Enterbrain - produkt Sony już od pięciu miesięcy z rzędu notuje lepsze wyniki sprzedaży od rywala spod znaku Nintendo. Może to oznaczać, że szczyt popularności konsoli DS w obecnej postaci mamy już za sobą, a premiera nowego modelu konsoli ma ten trend odwrócić.

Konsola trafiła do sprzedaży w 2004 r. Druga wersja urządzenia - DS Lite - zadebiutowała dwa lata później. Oba modele sprzedały się łącznie w liczbie 77,5 mln. egzemplarzy na całym świecie (stan na koniec czerwca 2008 r.). W samej Japonii niemal co piąty obywatel posiada DS.


Zobacz również