Nissan Switch - nowa usługa pozwalająca zmieniać samochody jak rękawiczki

Nissan Switch kosztuje 699 dolarów miesięcznie i nie wymaga podpisywania długoterminowych umów.

Nissan najwyraźniej stwierdził, że dożyliśmy czasów, gdzie samochody można subskrybować. Najnowsze rozwiązanie Nissan Switch jest odpowiednikiem Netflix'a, Spotify, Xbox Game Pass oraz wielu innych usług opartych na subskrypcji z jednym małym wyjątkiem. Chodzi o subskrybowanie samochodów.

Nissan Switch - nowa usługa pozwalająca zmieniać samochody jak rękawiczki

Źródło: nissan.com

Nissan opublikował właśnie komunikat prasowy, w którym ogłosił swoją pierwszą usługę subskrypcji samochodów - Nissan Switch.

Zobacz również:

  • Nowy Nissan Qashqai oficjalnie! Drapieżny design i elektryk w opcji.

Nissan Switch to nic innego, jak możliwość korzystania z dowolnego pojazdu bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz wiązania się długoterminowymi umowami. To rozwiązanie, które ma wyprzedzać leasing oraz najem długoterminowy, a dodatkowo zwiększyć mobilność swoich subskrybentów bez dodatkowych obaw o serwis, koszty utrzymania czy wykupowania pakietów OC i AC.

Nintendo Switch, jak sama nazwa wskazuje umożliwia zmianę samochodów na żądanie. Prezes japońskiego giganta motoryzacyjnego mówi, że użytkownicy w tygodniu mogą wygodnie korzystać z sedana, aby w weekend zamienić go na SUV'a lub samochód sportowy według własnych preferencji.

W chwili obecnie Switch działa na terenie Houston oraz Teksasu. Po zapisaniu się do programu należy pobrać stosowną aplikację i wybrać samochód. Pojazd zostanie dostarczony pod wskazany adres przez concierge'a zatrudnionego przez firmę Clutch.

W przypadku, gdy użytkownikowi z jakiś powodów nie spodoba się podstawiony pojazd może on bez żadnego problemu "porzucić" i wybrać inny model.

W usłudze Nissan Switch znajdują się samochody elektryczne, sedany, SUV'y, terenówki oraz samochody sportowe. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch pakietów. Podstawowy kosztuje 699 dolarów, do których należy doliczyć 495 dolarów opłaty aktywacyjnej. W tym wypadku skorzystamy z Nissana Altimy, Rogue, Pathfindera oraz Frontiera.

Droższa subskrypcja Nissan Switch Premium kosztuje 899 dolarów miesięcznie i pozwala zasiąść za kierownicą Nissan'a Leaf, Maxima, Murano, Armanda, Titan i 370Z. Można również wybrać GTR'a w zamian za dodatkową opłatę wynoszącą 100 dolarów dziennie.

Źródło: techspot.com