Nissan z XBoksem w standardzie

Koncern Nissan zaprezentuje na styczniowych targach North American International Auto Show prototypowe auto, które wyposażone zostało we wbudowaną konsolę Xbox 360 Microsoftu. Samochód będzie nosił nazwę Nissan Urge.

Pierwsze doniesienia o wspólnym dziele Nissana i Microsoftu pojawiły się już dwa tygodnie temu, jednak dopiero teraz udostępniono szersze informacje na temat auta.

Jak tłumaczą przedstawiciele obu firm, zadaniem sportowego auta z wbudowaną konsolą jest zapewnienie kierowcy odpowiedniej dawki emocji - zarówno w czasie podróży, jak i na parkingu. Zintegrowanie konsoli z autem nie ograniczyło się bowiem do wbudowania urządzenia do schowka i wyposażeniu auta w wyświetlacz LCD. Najciekawsze jest to, ze po zaparkowaniu kierowca może uruchomić grę "Project Gotham Racing 3" i sterować dostępnymi w niej pojazdami za pośrednictwem samochodowej kierownicy, hamulca oraz pedału gazu (obraz prezentowany jest na wysuwanym ekranie LCD).

Urge wyposażony zostanie w sześciobiegową skrzynię biegów, tylny napęd oraz karoserię z aluminium. Samochód stworzony został przez amerykański oddział Nissana - autorami jego projektu są inżynierowie z Nissan Design America. Nie wiadomo jeszcze, czy koncern planuje wprowadzenie go do produkcji.