Nixstaller, czyli sposób na prostą instalację

Nixstaller to narzędzie do generowania plików instalacyjnych dla aplikacji pracujących z systemami *niksowymi. Najnowsza wersja 0.2.1 rozwiązuje problemy związane z nieprawidłowym wyświetlaniem kart etapów instalacji.

Nixstaller, czyli sposób na prostą instalację

Karta postępu instalacji wygenerowana przez Nixstaller

Nixstaller 0.2.1 to rozwiązanie dla ambitnych programistów, którzy oprócz kodu źródłowego, pragną dodać do swojego projektu odrobinę funkcjonalności. Narzędzie generuje przyjazny dla użytkownika instalator. W dostępnych opcjach znajdują się różne karty etapów procesu, takie jak wybór języka, animacja powitalna, karta licencji, parametry instalacji, wskaźnik postępu oraz okno powiadamiające o pomyślnym zakończeniu procesu.

Pliki wygenerowane przez Nixstaller 0.2.1 zawierają kod źródłowy programu, skrypty instalacji, tłumaczenia oraz nakładki graficzne. W czasie uruchomienia instalatora zostają wczytane odpowiednie dane do interfejsu (konfiguracje i tłumaczenia). Proces instalacji polega na rozpakowaniu plików źródłowych programu do folderu tymczasowego i wykonaniu zdefiniowanych przez twórcę poleceń. Dokłada instrukcja obsługi narzędzia znajduje się pod tym adresem.

Pobierz plik

Wersja 0.2.1 wprowadza poprawki dotyczące działania interfejsu instalatora. W poprzednich wydaniach występowały problemy z wyświetlaniem kart powitania i licencji oraz z ustawieniami domyślnego tłumaczenia. Naprawiony został również błąd, w którym instalator nie wykrywał libstdc++ pod Gentoo. Więcej informacji odnaleźć można na stronie domowej Nixstaller.