NoClone Free Edition - szybkie wyszukiwanie duplikatów

Jeśli nie ma się pojemnego dysku twardego, ilość miejsca ma znaczenie. A jak się często okazuje, da się zaoszczędzić nawet setki megabajtów przestrzeni, która zajmują zdublowane w ten czy inny sposób pliki. Można użyć w tym celu tej aplikacji.

NoClone Free Edition to darmowe wydanie narzędzia komercyjnego, którego zadanie to wyszukanie na dysku takich samych plików. O ile większość programów tego typu wynajduje pliki poprzez użycie algorytmu porównującego MD5 plików, to tu zastosowano porównanie binarne, co daje gwarancję identyczności plików. Ich rodzaj nie ma znaczenia - mogą być to dokumenty, audio i wideo, graficzne, itp. Dodatkowo użytkownicy Outlooka mogą zrobić porządek w swoich e-mailach. NoClone Free Edition obsługuje nie tylko twarde dysk, ale również pamięci zewnętrzne.

NoClone Free Edition - szybkie wyszukiwanie duplikatów

Po przeskanowaniu dysku pokazywana jest pełna lista duplikatów, którą można zapisać w pliku .csv. Użytkownik może zaakceptować wybrane pliki do skasowania, może również ustawić automatyczne parametry do tej operacji - np. kasowanie na podstawie daty, wersji, itp. W stosunku do edycji komercyjnej mamy tu pewne ograniczenia. Podczas jednej sesji można sprawdzić do 100 tysięcy plików, a funkcje zaawansowane są wyłączone. Jeśli jednak użytkownik chce oczyścić dysk z duplikatów raz na jakiś czas (np. miesiąc), nie powinno to sprawić problemu.

NoClone Free Edition 6.1.45 można pobrać stąd.