NoScript Security Suite - kolejne wydanie dodatku do Firefoxa

Ukazała się nowa wersja NoScript Security Suite, czyli wtyczki dla Firefoxa odpowiedzialnej za blokowanie automatycznie uruchamiających się na stronach skryptów.

Oprócz korzyści płynącej z szybszego ładowania się stron, dodatek ten to także większa ochrona prywatności dla użytkownika, ponieważ blokuje on potencjalne zagrożenia, jakie mogą kryć się w tego typu mechanizmach. Jak pokazuje to doświadczenie, wiele ataków i włamań przeprowadzanych jest przy użyciu Javy, tak więc automatyczna jej blokada upewnia użytkownika, że nic go niespodziewanie nie zaatakuje. W opcjach wtyczki zawarto funkcję tworzenia listy zaufanych witryn, na których dozwolone jest uruchamianie skryptów. Co warto dodać, to wsparcie nie tylko dla Firefoxa, ale również wszystkich pokrewnych przeglądarek, jak Seamonkey, Waterfox, Cyberfox, itp.

NoScript Security Suite - kolejne wydanie dodatku do Firefoxa

Z obsługą dodatku nikt nie będzie problemu, ponieważ ma on polską wersję językową. Najnowsza jego edycja nosi numer 2.6.8.41 i dodano w niej opcję "Zawsze pytaj" dla usuwania okienka dialogowego, poprawiono kompatybilność z paskiem narzędziowym Australis, naprawiono opcje związane z okienkiem dialogowym na starszych wersjach Firefoxa oraz fałszywy alarmy przy *.adxns.com. Aby zainstalować najnowszą edycję NoScript, wystarczy kliknąć TUTAJ.