Nokaut chwali Google za walkę z SWL

Google postanowiło zrobić porządek w wynikach wyszukiwania. Na skutek jego działań znacznie obniżyła się pozycja stron, które korzystają z systemów wymiany linków (SWL). Działania te dotknęły między innymi największe polskie porównywarki cen Nokaut i Ceneo.

Nokaut.pl

Nokaut.pl wyraźnie stracił swoją pozycję w wynikach wyszukiwania Google i dlatego dziwi nieco jego komentarz na temat działań internetowego potentata, który można przeczytać w serwisie Antyweb.pl. Nokaut podaje, że również jest za walką z SWL i cieszy się, że Google zaczęło działać. Według serwisu pozwoli to w końcu na możliwość prowadzenie uczciwej konkurencji.

Większość osób komentujących stanowisko jednej z największych polskich porównywarek cen dostrzega w nim raczej dobre zagranie PR-owe niż faktyczną opinię grupy Nokaut. Jakby na to jednak nie patrzeć, to serwis wykazuje dobrą wolę i twierdzi, że jest gotowy na pełne podporządkowanie się wymogom Google.

Systemy wymiany linków faktycznie mogą wypaczać ranking stron Google i zachęcać do nieuczciwej konkurencji. Dobrze więc, że zajęto się w końcu tą sprawą z taką stanowczości. Zastanawia jednak, dlaczego właśnie teraz? Niektórzy są nawet skłonni uważać, że Google chce unieszkodliwić konkurencję przed wprowadzeniem usługi Google Product Search do Polski.

Dobrze by było, gdyby Google udało się wyegzekwować przestrzeganie zasad sprawiedliwej konkurencji i żeby również ono samo się do nich stosowało. Mogłoby to znacznie poprawić jakość korzystania z internetu. Pozostaje tylko życzyć powodzenia i dobrej współpracy wszystkim stronom aktywnie zaangażowanym w tę sprawę i czekać na pozytywne efekty.


Zobacz również