Nokaut przejmuje serwisy Skąpiec.pl i Opineo.pl i wchodzi na giełdę

Grupa Nokaut.pl - właściciel internetowej porównywarki cen, przejmuje Skąpiec.pl i Opineo.pl. Dzięki temu krokowi, Nokaut ma doścignąć Ceneo.pl - aktualnego lidera na rynku porównywarek.

Nokaut opublikował także prospekt emisyjny. Grupa stanie się jedynym w Polsce operatorem internetowych porównywarek cen notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych. Debiut Nokautu na parkiecie zaplanowany jest na początek przyszłego roku.

Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut, nie ukrywa że celem jego firmy jest pozycja numer 1 na rynku internetowych porównywarek cen: "Dzięki akwizycjom Skąpiec.pl oraz Opineo.pl podwoimy skalę naszego biznesu i osiągniemy udział w rynku porównywalny do obecnego lidera. Zamierzamy wkrótce stać się niekwestionowanym numerem 1 na rynku porównywarek cen w Polsce" - deklaruje.

Grupa Nokaut działa w trzech segmentach e-commerce:

- porównywarka cen Nokaut.pl (wśród nich niej także: hotele.nokaut.pl, finanse.nokaut.pl, loty.nokaut.pl)

- kanał dystrybucji SklepyFirmowe.pl - rozwiązanie do prowadzenia sklepów internetowych, ułatwiające automatyczną integrację oferty produktowej z porównywarką Nokaut.pl

- sprzedaż reklamy internetowej (kanał bezpośredni i pośredni).

Serwis Skąpiec.pl był dotychczas konkurencyjną wobec Nokautu porównywarką cen. Z kolei Opineo.pl to serwis zajmujący się zbieraniem opinii na temat jakości usług świadczonych przez sklepy internetowe. Wartość transakcji nie została ujawniona. Na polskim rynku porównywarek cen robi się coraz ciekawiej...