Nokia 10 - poznajcie konkurenta dla Galaxy S21 i iPhone 12

Nokia wraca do gry. Na horyzoncie prawdziwy fotosmartfon od HMD Global.

Huawei od lat chwali się bliską współpracą z firmą Leica. Logo tego niemieckiego producenta aparatów znajdziemy między innymi na obudowie najnowszego Mate 40 Pro, ale mało kto pamięta, że Nokia współpracuje z największym konkurentem Leica - firmą Zeiss.

Aparat Nokii 9 PureView
Źródło: techadvisor.co.uk

Aparat Nokii 9 PureView

Źródło: techadvisor.co.uk

Fińskie smartfony swego czasu posiadały najlepsze aparaty na rynku. Nadchodzący flagowiec na 2021 rok ma zaoferować aparat PureView wyposażony w pięć aparatów.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
  • Qualcomm Snapdragon 875 - Jaką wydajność zaoferują flagowce 2021?

Portal NokiaPowerUser informuje, że Nokia szykuje następce dla modelu 9 PureView. Ambicje są sporę, ponieważ urządzenie ma konkurować z nadchodzącym Samsungiem Galaxy S21 (zapoznaj się z najnowszymi informacjami) oraz iPhone 12 (sprawdź nasz materiał zbiorczy). Urządzenie będzie wykonane ze stali nierdzewnej oraz zaoferuje szafirowe szkło chroniące ekran. Niestety smartfon jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. Plotki wskazują, że premiera odbędzie się dopiero w okolicach wakacji - kilka miesięcy po wprowadzeniu Galaxy S21.

Nokia PureView zaoferuje aparat opracowany we współpracy z inyżynierami z firmy Zeiss. Dodatkowo smartfon otrzyma topowy procesor Qualcomm Snapdragon 875. Jego premiera przewidywana jest na grudzień 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Nokia 8.3

Źródło: androidcentral.com