Nokia 3250 - telefon z odtwarzaczem MP3

Nokia zaprezentowała nowy model telefonu komórkowego wyposażonego w odtwarzacz plików MP3. Niewątpliwie będzie on konkurował o pozycję rynkową z zaprezentowanym na początku września telefonem Motorola Rokr. Nokia 3250 oferuje nabywcom możliwość przechowywania nawet do 750 utworów dzięki zastosowaniu kart micro SD.

Nowy telefon, oczywiście poza prowadzeniem rozmów, pozwala odtwarzanie plików dźwiękowych w formacie MP3. Wyposażony jest również w aparat cyfrowy z 2-megapikselową matrycą. Jest to pierwszy model tej firmy, który będzie sygnowany marką XpressMusic. Muzykę na telefon możemy skopiować przy pomocy kabla. Nie wiadomo jeszcze czy będzie możliwość pobierania jej wprost z Internetu.

Model 3250 pozwala na bardzo szybkie zmienianie funkcji, przy pomocy obrotowego panelu dolnego. W zależności od jego położenia telefon przechodzi w tryb fotografowania bądź odsłuchiwania muzyki. Po obu stronach panelu znajdują się klawisze do obsługi telefonu. Z jednej strony umieszczona jest standardowa klawiatura numeryczna, a z drugiej przyciski do zarządzania odtwarzaczem (odtwórz, stop, pauza, poprzedni, następny).

Nokia 3250

Nokia 3250

Niewątpliwą przewagą modelu Nokii nad Motorolą Rokr jest jego pojemność. Dzięki zastosowaniu kart pamięci micro SD, użytkownik może zabrać ze sobą nawet 1 GB muzyki, co w przybliżeniu daje około 750 utworów. Ponadto Nokia 3250 umożliwia odtwarzanie plików w formacie Windows Media Video, czego nie można powiedzieć o Rokr. iTunes oraz Motorola wykorzystują format AAC w połączeniu z technologią cyfrowej ochrony praw autorskich FairPlay do odtwarzania muzyki ze sklepu iTunes. Model Nokii nie posiada wsparcia dla tej technologii, w związku z czym jego posiadacze nie będą mogli odtwarzać plików chronionych tym systemem.

Telefon trafi do sprzedaży na początku 2006 roku - jego cena powinna wynieść około 350 euro. To znacznie więcej niż za swój telefon żąda Motorola (około 200 euro).

Więcej na stronie Nokia


Zobacz również