Nokia 500 - pierwszy fiński smartfon z procesorem 1 GHz

Jeszcze w tym kwartale do sprzedaży trafi smartfon Nokia 500. Urządzenie, które pracuje pod kontrolą systemu Symbian Anna, jako pierwsze w ofercie fińskiego producenta korzysta z 1-gigahercowego procesora.

Należący do klasy podstawowej smartfon Nokia 500 wyposażony został w 3,2-calowy pojemnościowy dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 640 x 360 pikseli.

Co najważniejsze, jako pierwszy (!) w ofercie fińskiego producenta korzysta z mocy obliczeniowej taktowanego zegarem 1 GHz procesora.

Smartfon mierzy 111,3 x 53,8 x 14,1 mm, waży 93 gramy i oferuje wsparcie dla technologii HSDPA 14.4 Mbps. Ponadto dysponuje 5-megapikselowym aparatem cyfrowym, modułami 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 2.1 i A-GPS, tunerem FM, 2 GB wewnętrznej pamięci oraz slotem microSD.

Pracujące pod kontrolą systemu Symbian Anna urządzenie użytkownik może podłączyć do komputera za pomocą interfejsu micro USB. Co więcej, może również skorzystać z kolorowych wymiennych tylnych paneli.

Warto przypomnieć, że Nokia boryka się od dłuższego czasu z ogromnymi problemami. Nie radzi sobie na rynku oddając coraz większą jego część konkurencji. Potwierdziły to najświeższe dane firmy Strategy Analytics, według których fiński producent sprzedał w II kwartale tego roku 16,7 miliona smartfonów podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego mógł się pochwalić wynikiem lepszym o ponad siedem milionów.

Nokia 500 w wersji czarnej powinna trafić do sprzedaży pod koniec tego kwartału w cenie około 750 zł. Dostarczana będzie wraz z trzema dodatkowymi tylnymi panelami (każdy w innym kolorze).