Nokia 6.1 Plus otrzymuje aktualizację do Androida 10

HMD Global trzyma się mapy drogowej i udostępnia Androida 10 na kolejne urządzenie.

Nokia, za którą stoi obecnie spółka HMD Global od ponownego odrodzenia w 2017 roku słynęła z szybkiego udostępniania aktualizacji oprogramowania. Kluczem do sukcesu była niewielka ilośc modeli oraz niemalże niezmodyfikowany system operacyjny. Producent rewelacyjnie poradził sobie z aktualizacją swoich smartfonów do Androida 9.0 Pie, ale napotkał pewne problemy przy aktualizacji do Androida 10.

Nokia 6.1 Plus otrzymuje aktualizację do Androida 10

Źródło: Nokia.com

Cały proces ruszył z małym opóźnieniem, ale po zaktualizowaniu Nokii 8.1, Nokii 9 PureView i popularnej Nokii 7.1 przyszedł czas na kolejne urządzenie. Androida 10 otrzymała dziś Nokia 6.1 Plus.

Nokia 6.1 Plus zadebiutowała na rynku w 2018 roku jako przystępny cenowo średnia. HMD Global zdecydowało się na implementację procesora Qualcomm Snapdragon 636 wspomaganego przez 6 GB pamięci operacyjnej RAM i 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Swego czasu urządzenie to było jednym z ciekawszych średniaków dostępnych na rynku.

Smartfon zadebiutował Androidem 9.0 Pie, a obecnie otrzymał aktualizacje do Androida 10.

Stosowna paczka zawierająca najnowszą wersję systemu operacyjnego waży nieco ponad 1,3 GB. Oprogramowanie wprowadza wszystkie nowości Androida 10 z motywem ciemnym na czele oraz oferuje poprawki zabezpieczeń datowane na 1 grudnia 2019 roku.

Aktualizacja Nokii 6.1 Plus wskazuje, że już niedługo podobne oprogramowanie powinny otrzymać modele Nokia 2.2, Nokia 4.2, Nokia 1 Plus oraz Nokia 5.1 Plus, które podobnie, jak Nokia 6.1 mają pracować pod kontrolą Androida 10 do końca pierwszego kwartału 2020 roku.

Źródło: phonearena.com