Nokia 6670 - telefon komórkowy z antywirusem

Telefon komórkowy typu 'smart phone' Nokia 6670, który pojawi się na rynku w październiku, zostanie zaopatrzony w możliwość skorzystania z ochrony antywirusowej, oferowanej przez firmę F-Secure.

Nokia 6670 - telefon komórkowy z antywirusem

Nokia 6670

System operacyjny Symbian zastosowany w telefonie 'smart phone' Nokia 6670, umożliwi ochronę antywirusową zbliżoną do tej oferowanej w stacjonarnych platformach PC. Odpowiednie oprogramowanie będzie mogło również pobierać okresowe aktualizacje definicji antywirusowych. A wszystko to za miesięczną, stałą opłatą. Jak mówi Karoliina Lehmusvirta, rzeczniczka Nokii, ochrona antywirusowa nie będzie funkcją domyślnie dostępną - po zakupieniu telefonu, możliwe ma być natomiast pobranie odpowiedniej aplikacji ze strony F-Secure.

Nokia 6670 będzie pierwszym telefonem komórkowym z serii 60, w którym znajdzie się ochrona antywirusowa. Jak mówią przedstawiciele firmy, także posiadacze innych modeli z tej serii, będą mogli z czasem zaopatrzyć się w tego typu oprogramowanie.

Zdaniem Matiasa Impivaara, business managera fińskiego F-Secure, firma prowadzi już rozmowy z innymi producentami telefonów komórkowych, w celu zaproponowania im podobnych rozwiązań. Odmówił jednak podania informacji, o jakich producentów chodzi: "To dopiero początek. W tej chwili jeszcze testujemy naszą usługę z wykorzystaniem różnych modeli aparatów pochodzących od innych producentów" - podkreśla Impivaara.

W międzyczasie pojawiły się także pewne informacje odnośnie wysokości miesięcznej opłaty, jaką trzeba będzie uiszczać za korzystanie z antywirusowej ochrony. Zdaniem Matiasa Impivaary, miesięczny koszt licencji to około 2,95 EUR. Dla pierwszych klientów zainteresowanych ochroną swojej komórki przez wirusami przewidziano także bezpłatny okres próbny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: