Nokia 6670 - telefon komórkowy z antywirusem

Telefon komórkowy typu 'smart phone' Nokia 6670, który pojawi się na rynku w październiku, zostanie zaopatrzony w możliwość skorzystania z ochrony antywirusowej, oferowanej przez firmę F-Secure.

Nokia 6670 - telefon komórkowy z antywirusem

Nokia 6670

System operacyjny Symbian zastosowany w telefonie 'smart phone' Nokia 6670, umożliwi ochronę antywirusową zbliżoną do tej oferowanej w stacjonarnych platformach PC. Odpowiednie oprogramowanie będzie mogło również pobierać okresowe aktualizacje definicji antywirusowych. A wszystko to za miesięczną, stałą opłatą. Jak mówi Karoliina Lehmusvirta, rzeczniczka Nokii, ochrona antywirusowa nie będzie funkcją domyślnie dostępną - po zakupieniu telefonu, możliwe ma być natomiast pobranie odpowiedniej aplikacji ze strony F-Secure.

Nokia 6670 będzie pierwszym telefonem komórkowym z serii 60, w którym znajdzie się ochrona antywirusowa. Jak mówią przedstawiciele firmy, także posiadacze innych modeli z tej serii, będą mogli z czasem zaopatrzyć się w tego typu oprogramowanie.

Zdaniem Matiasa Impivaara, business managera fińskiego F-Secure, firma prowadzi już rozmowy z innymi producentami telefonów komórkowych, w celu zaproponowania im podobnych rozwiązań. Odmówił jednak podania informacji, o jakich producentów chodzi: "To dopiero początek. W tej chwili jeszcze testujemy naszą usługę z wykorzystaniem różnych modeli aparatów pochodzących od innych producentów" - podkreśla Impivaara.

W międzyczasie pojawiły się także pewne informacje odnośnie wysokości miesięcznej opłaty, jaką trzeba będzie uiszczać za korzystanie z antywirusowej ochrony. Zdaniem Matiasa Impivaary, miesięczny koszt licencji to około 2,95 EUR. Dla pierwszych klientów zainteresowanych ochroną swojej komórki przez wirusami przewidziano także bezpłatny okres próbny.