Nokia 7210

Jedno spojrzenie i już wiadomo, że nie jest to zwyczajny telefon. Uwagę przyciąga intrygująca kolorystyka oraz ułożenie klawiszy w literę V.

Jedno spojrzenie i już wiadomo, że nie jest to zwyczajny telefon. Uwagę przyciąga intrygująca kolorystyka oraz ułożenie klawiszy w literę V.

Początkowo wydaje się niewygodne, jednak można się przyzwyczaić. Wadą są same klawisze, zamontowane niestabilnie i źle podświetlone. Nokia 7210 wyposażona została w wysokorozdzielczy ekran, wyświetlający do 4096 kolorów. Możliwości ekranu widać od razu: po włączeniu telefonu ukazuje się kolorowa tapeta (jeżeli ci nie odpowiada, możesz ją zmienić). Telefon nie dysponuje wbudowanym aparatem cyfrowym, ale umożliwia odbieranie i wysyłanie MMS-ów. Zainstalowano w nim kalendarz menedżerski, który na kolorowym wyświetlaczu jest czytelny. Brak dyktafonu zaskakuje w aparacie tej klasy. Nokia 7210 obsługuje Javę, więc klienta poczty elektronicznej lub inną potrzebną ci aplikację biurową wgrasz sobie do telefonu.

Nokia 7210 pozwala na łączenie się z Internetem poprzez GPRS lub HSCSD. Do komunikacji z innym urządzeniem przenośnym służy port IrDA.

Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym już w poprzednich modelach Nokii, jest wbudowane radio, które pełni też funkcję zestawu słuchawkowego, a gdy uznasz to za stosowne, podczas rozmowy przełączysz telefon w tryb głośnomówiący.

Nokia 7210 to interesujący i z pewnością ładny produkt, który jednak powinien zostać bardziej dopracowany.