Nokia 7610: osobiste centrum rozrywki

Rozpoczynające się dziś w Hannoverze targi CeBIT 2004, stały się doskonałą okazją do prezentacji nowego, wielofunkcyjnego telefonu komórkowego Nokii o symbolu 7610, który w pełni zasługuje na miano 'osobistego centrum multimedialnego'.

Ten trójzakresowy telefon, który według zapowiedzi znajdzie się w sprzedaży już w drugim kwartale tego roku, oferuje wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 1152 x 864 piksele, a zamontowany w nim obiektyw posiada 4-krotny zoom optyczny. Wykorzystując wbudowany moduł Bluetooth, możemy przesłać wykonane zdjęcia prosto do drukarki. Mogą być one również przesłane do wirtualnego albumu w Sieci lub udostępniane. Zarządzanie zasobami zdjęć ułatwi dodatkowo aplikacja Photoshop Album. Dostępna jest także funkcja zapisywania sekwencji wideo. Nokia 7610 pozwala na zarejestrowanie 10 minut filmu z dźwiękiem. Dzięki dołączonej aplikacji Movie Director, każdy użytkownik może dokonać edycji zapisanych filmów, dodając do nich muzykę oraz napisy, łącząc kilka klipów w jeden.

To jeszcze nie koniec atrakcji – w Nokii 7610 znajdziemy odtwarzacz plików MP3 i AAC, przeglądarkę internetową, 72 MB rozszerzalnej pamięci oraz wsparcie dla technologii Java. Niewielkie urządzenie o masie 118 gramów charakteryzuje się czasem gotowości do 250 godzin oraz czasem rozmowy do 3 godzin.

Więcej informacji: http://www.nokia.com


Zobacz również