Nokia 9.2 PureView z procesorem Snapdragon 865 w 2020 roku

Nokia 9 PureView była pierwszym na świecie smartfonem z pięcioma obiektywami aparatu tylnego. Jej następca pojawi się na rynku w tym roku.

Nokia 9 PureView została wyposażona w procesor Snapdragon 845. W momencie premiery nie był to najsilniejszy podzespół na rynku i być może dlatego telefon ten nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu. Kilka miesięcy po premierze pojawiły się plotki o szykowanym modelu Noka PureView 9.1, który miał być wyposażony w najmocniejszy wówczas procesor Snapdragon 855. Jednak w październiku ogłoszono, ze data premiery smartfona została przesunięta na drugi kwartał 2020. Dziś z kolei pojawia się wieść, że telefon pojawi się pod nazwą Nokia 9.2 PureView i będzie mieć topowy obecnie procesor Snapdragon 865. A kiedy? Informacja na Twitterze Nokia Anew podaje tylko, że "później w 2020 roku".

Jeśli zostanie użyty procesor Snapdragon 865, oznacza to oczywiście obsługę standardu 5G. Byłby to pierwszy model 5G tej marki. Nie ma się jednak co spodziewać pokazania telefonu na CES, prędzej na Mobile World Congress 2020 (MWC). Fińska firma zapowiedziała już dawno, że zaprezentuje tam smartfona z procesorem Snapdragon 765, jednak nie padła żadna nazwa.

Źródło: PlayfulDroid