Nokia Ace (Lumia 900) z Windows Phone i 100 mln USD na promocję

Już w marcu na rynku amerykańskim pojawi się nowy flagowy smartfon Nokii z Windows Phone - model Ace. Premierze urządzenia towarzyszyć ma kampania, na którą przeznaczonych zostanie, bagatela, 100 milionów dolarów.


Pod koniec marca na rynku amerykańskim zagości nowy flagowy smartfon Nokii pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone. Urządzenie, które nosi oznaczenie Ace (w Europie Lumia 900), będzie sprzedawane przede wszystkim przez amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne AT&T.

100 mln na kampanię

Z informacji podanych przez serwis BetaNews wynika, że premierze smartfona towarzyszyć ma potężna kampania reklamowa, na którą zostanie wydanych aż 100 milionów dolarów. Obecnie nie wiadomo niestety, w jaki sposób kwota ta zostanie podzielona pomiędzy AT&T, Microsoft i Nokię.

Zobacz również:

  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie

Kilka słów o specyfikacji

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Nokia Ace/Lumia 900 wyposażona zostanie w 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 512 MB pamięci RAM, 8-megapikselowy aparat cyfrowy oraz wsparcie dla technologii łączności 4G LTE. Ponadto zasilana ma być akumulatorem o pojemności 1830 mAh i ważyć 160 gramów.

Słaba sprzedaż

Obecnie smartfony Nokii z Windows Phone (modele Lumia 800 i Lumia 710) sprzedają się poniżej oczekiwań. Dość przypomnieć ostatnie badania, z których wynika, że niewielu europejskich konsumentów jest nimi zainteresowanych.

Pomimo tego, że są to porządne urządzenia, zdaniem analityków brak im "tego czegoś", co skusiłoby lojalnych użytkowników iOS i Androida na przejście na nową platformę. Ponadto należy tutaj pamiętać, że zostały one wprowadzone do sprzedaży w zaledwie kilku krajach. Biorąc to pod uwagę, obecnie ciężko jest więc mówić o sukcesie lub porażce.

Coraz większe wsparcie deweloperów

Warto na koniec przypomnieć, że użytkownicy sprzętu pracującego pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu otrzymują coraz większe wsparcie od deweloperów. Windows Phone Marketplace oferuje już bowiem ponad 50 tysięcy aplikacji.

Nokia Ace/Lumia 900 zostanie prawdopodobnie oficjalnie zaprezentowana za kilka dni na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Źródło zdjęcia: pocketnow.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: