Nokia Big Screen i Toshiba Places - zawartość smartfonów na telewizorach

Nokia i Toshiba zaprezentowały technologie umożliwiające przenoszenie funkcjonalności małych urządzeń przenośnych na duży ekran, np. telewizor. Big Screen stworzony jest wyłącznie pod system Symbian^^3. Toshiba Places umożliwia dzielenie się zawartością pomiędzy większą ilość urządzeń.

Nokia Big Screen to nowa propozycja fińskiej firmy mająca zwiększyć funkcjonalność nowoczesnych smartfonów. Tym razem produkt jest skierowany do użytkowników posiadających komórki z nowym systemem Symbian^3. Mając Nokię N8 czy E7 i korzystając z wydanej już aplikacji użytkownik może połączyć swój smartfon z telewizorem za pomocą kabla HDMI.

Big Screen pozwoli na wygodne przeglądanie galerii zdjęć, odtwarzanie muzyki z zestawu kina domowego oraz na oglądanie filmów wprost z pamięci telefonu. Dodatkowo użytkownicy będą mogli skonfigurować dowolny kontroler wyposażony w technologię Bluetooth (np. WiiMote) i korzystać z niego jak z pilota. Działanie Nokia Big Screen można zobaczyć na filmie umieszczonym pod treścią wiadomości. Aplikacja jest już dostępna dla użytkowników. Można ją pobrać z witryny Nokia Beta Labs.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.10.2021]

Toshiba Places

Toshiba zaprezentowała podobne, lecz nieco bardziej funkcjonalne i skomplikowane rozwiązanie. Platforma Places pozwoli dzielić się zawartością komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów pomiędzy tymi urządzeniami i telewizorem.

Places umożliwi oglądanie zdjęć oraz multimediów np. umieszczonych w pamięci tabletu wprost na ekranie domowego TV. Dodatkowo platforma posiada funkcję szybkiego udostępniania materiałów poprzez Internet. Więcej na jej temat można dowiedzieć się z zamieszczonego poniżej materiału filmowego.