Nokia Booklet 3G z Windows 7

Netbook Nokii będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7. Fiński producent poinformował o tym w trakcie odbywającej się w Stuttgarcie konferencji Nokia World.

Nokia Booklet 3G

Ranking PC World - netbooki

Nokia Booklet 3G

Zobacz galerię zdjęć

Cenę komputera ustalono na 575 euro. Nokia liczy jednak, że w momencie, gdy urządzenie znajdzie się w ofercie operatorów telekomunikacyjnych, jego cena dla klienta końcowego obniży się. Sprzedaż maszyny ma ruszyć w czwartym kwartale tego roku, jednak Nokia nie sprecyzowała, na jakie rynki trafi jej najnowszy produkt.

Sercem komputera jest procesor Intel Atom Z530 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz. Booklet wyposażony jest ponadto w 1 GB pamięci operacyjnej i dysk twardy o pojemności 120 GB. Komputer obsługuje technologie HSPA oraz Wi-Fi. Będzie też wersja bez wbudowanego modemu.

Pierwsze oficjalne wzmianki o netbooku Nokii pojawiły się 24 sierpnia. Wtedy jednak mogliśmy poznać tylko niektóre dane dotyczące specyfikacji Booklet 3G - 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, wytrzymałość akumulatora sięgającą 12 godzin pracy, obsługę interfejsu HDMI, czytnik kart pamięci Secure Digital i wbudowany odbiornik A-GPS.