Nokia E6-00 jednak bez dużego ekranu

Nokia szykuje nowy model biznesowego telefonu. Smartfon o oznaczeniu E6-00 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na targach MWC. Nowa Nokia ma być następcą modeli E71 i E72.

Według jeszcze niepotwierdzonych informacji Nokia planuje kolejną biznesową komórkę, która będzie następcą popularnych modeli E71 i E72. Nokia E6-00, tak jak poprzednicy, posiadać będzie klawiaturę QWERTY.

Model te nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale w Sieci już krążą jego pierwsze zdjęcia oraz kilka szczegółów ze specyfikacji, która na moment pojawiła się na stronie producenta. Nokia E6-00 ma posiadać 8-megapikselowy aparat cyfrowy oraz przednią kamerkę do wideorozmów.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]

Nokia E6-00 najprawdopodobniej działać będzie pod kontrolą systemu Symbian^3. Prócz tego można się spodziewać, że Nokia E6-00 będzie posiadać WiFi, A-GPS oraz łączność HSPA.

Najmniej informacji dotyczy ekranu. Do tej pory spekulowano, że będzie to dotykowy pojemnościowy ekran o przekątnej co najmniej czterech cali. Zdjęcia zaprezentowane przez Engadget zdecydowanie temu przeczą. Prawdopodobnie urządzenie będzie wyposażone w zwykły wyświetlacz o przekątnej nie mniejszej niż w już zaprezentowanym modelu E5 (2,4-cala).

Nokia E6-00 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana jeszcze w tym tygodniu podczas Mobile World Congress.