Nokia E7 dopiero w 2011 roku

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Nokii, model E7 nie pojawi się w sklepach w tym roku. Premiera biznesowego urządzenia z wysuwaną klawiaturą QWERTY opóźni się o co najmniej miesiąc.

Nokia E7 zaliczy co najmniej miesięczne opóźnienie. Fiński producent zapowiadał wcześniej, że urządzenie trafi do sprzedaży jeszcz w grudniu. Według Engadget data ta jest nieaktualna. Portal skontaktował się z przedstawicielem Nokii, który rzekomo potwierdził opóźnienie.

Ma ono związek z niewielkim problemem technicznym jaki napotkał producent. Jeden z komponentów modelu Nokia E7 nie działał należycie, wiec firma zdecydowała się opóźnić premierę do czasu naprawienia usterki.

Premiery smartfonu należy się spodziewać najwcześniej w styczniu 2011 roku. To nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Firma zaliczyła podobną wpadkę z modelem Nokia N8.

Nokia E7 to biznesowy smartfon z najnowszym systemem Symbian^3. Z zewnątrz telefon będzie bardzo podobny do modelu N8. Podstawowa różnica to zastosowanie wysuwanej klawiatury typu QWERTY. Nokia E7 wyposażona jest w dotykowy ekran o rozmiarze 4 cali. W smartfonie zastosowano technologię Nokia Clear Black, która ma poprawiać widoczność ekranu. W tylnej części urządzenia znajdziemy aparat fotograficzny 8Mpix. Telefon posiada też domyślnie zainstalowane Microsoft Exchange i oprogramowanie ułatwiające tworzenie prezentacji (PowerPoint).