Nokia Glee to Lumia 525, następca popularnego modelu Lumia 520

Nokia Glee to Nokia Lumia 525, czyli następca budżetowego hitu, jakim jest smartfon Lumia 520.

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się doniesienia na temat smartfona Nokii o kodowym oznaczeniu Glee. Część serwisów była zdania, że możemy mieć do czynienia z pierwszym muzycznym smartfonem fińskiego producenta z Windows Phone. Często mający dojścia do wiarygodnych nformacji @evleaks poinformował jednak właśnie za pośrednictwem Twittera, że chodzi tutaj o model Lumia 525, czyli następcę modelu Lumia 520.

Co zaoferuje?

Dzięki temu, że dane wspomnianego urządzenia pojawiły się wcześniej w popularnym benchmarku GFXBenchmark, możemy przedstawić Wam jego prawdopodobną specyfikację, która obejmuje m.in. 1-gigahercowy procesor korzystający z dwóch rdzeni Krait oraz układ graficzny Adreno 305 (prawdopodobnie chodzi więc o układ Qualcomm MSM8227 SoC). Oczekuje się też, że zaoferuje ono, w porównaniu do poprzednika, nieco większy ekran przy zachowaniu tej samej rozdzielczości (800 x 480 pikseli).

Lumia 520 - kilka słów

Przy tej okazji warto też napisać kilka słów o wspomnianej Lumii 520, która mała premierę w lutym tego roku. Jest to budżetowy smartfon, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. To właśnie przede wszystkim dzięki niemu popularność systemu Windows Phone na najważniejszych europejskich rynkach znacznie w ostatnim okresie wzrosła.

Lumia 525 - kiedy premiera?

Najprawdopodobniej podczas zapowiedzianej przez Nokię konferencji, która będzie miała miejsce 22 października w Abu Dhabi. W sumie podobno fiński producent zamierza zaprezentować podczas tej imprezy aż sześć urządzeń. Wiele na to wskazuje, że oprócz wspomnianej Lumii 525 powinniśmy zobaczyć phablet Lumia 1520, tablet Lumia 2520 oraz nowych członków rodzny Asha.