Nokia Guru to jednak nie konkurent iPoda shuffle...

Nokia Guru, czyli gadżet, którego zdjęcie pojawiło się tuż przed ostatnią konferencją fińskiego producenta, nie jest odtwarzaczem MP3, lecz jedynie nową wersją słuchawek bezprzewodowych.

Przed ostatnią konferencją Nokii pojawiały się różne doniesienia na temat urządzeń, które zamierza zaprezentować. W pewnym momencie znany mikrobloger @evleaks zamieścił na Twitterze zdjęcie następującego gadżetu:

Nokia Guru to jednak nie konkurent iPoda shuffle...

Nokia Guru

<div role="presentation" tabindex="-1"><div role="presentation"> </div></div>

Spekulowano o nim już wcześniej sugerując, że mamy tutaj do czynienia z odtwarzaczem MP3 noszącym oznaczenie Guru i mającym stanowić konkurencję dla Apple iPoda shuffle. Obecnie wiemy już jednak, czym ten gadżet tak właściwie jest.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.10.2021]
  • Creative Chat - nowy, stereofoniczny zestaw słuchawkowy

Będziecie zawiedzeni?

Nokia Guru tak naprawdę nosi oznaczenie BH-121 i nie jest odtwarzaczem muzycznym, lecz jedynie bezprzewodowym zestawem słuchawkowym, który w odróżnieniu od większości tego typu konstrukcji wyposażony został w technologię łączności NFC. Pojawił się już też w jednym z czeskich sklepów, dzięki czemu dowiadujemy się, że trafi do sprzedaży w połowie przyszłego miesiąca i będzie kosztował ok. 55 USD:

Nokia Guru to jednak nie konkurent iPoda shuffle...

Nokia "Guru" w czeskim sklepie