Nokia Kinetic Device - elastyczny smartfon przyszłości

Nokia zaprezentowała podczas konferencji Nokia World 2011 w Londynie interesujący prototypowy smartfon, który cechuje się elastyczną konstrukcją. Spokojnie można (a nawet trzeba) wyginać jego obudowę i ekran.

Dzisiaj podczas konferencji Nokia World 2011 w Londynie fiński producent nie tylko zaprezentował pierwsze smartfony z Windows Phone, ale także bardzo interesujący prototypowy smartfon noszący oznaczenie Kinetic Device.

Co wyróżnia to urządzenie? Bardzo wytrzymała i elastyczna konstrukcja. Dzięki niej użytkownik może obsługiwać smartfon nie tylko za pomocą dotyku ekranu, ale również wyginając jego obudowę: np. poprzez jej odpowiednie skręcenie może przewinąć zdjęcia.

Co ważne, osoby, które miały okazję się nim bawić twierdzą, że nowatorski interfejs jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Ponadto podkreślają, że pomimo wygięcia ekranu wyświetlany na nim obraz nadal pozostał ostry.

Nowe rozwiązanie Nokii możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Warto zauważyć, że Kinetic Device to nie tylko opisany smartfon, ale rodzina wielu podobnych urządzeń. Kolejne z nich widać na filmie. Wyróżnia się ono bardzo charakterystycznym przypominającym łezkę kształtem oraz wytrzymałą konstrukcją odporną na uderzenia, zginanie, pył i wodę.