Nokia Lumia 520 rządzi. Microsoft pracuje nad tańszym modelem

Nokia Lumia 520 jest nie tylko najlepiej sprzedającym się smartfonem z Windows Phone, ale najlepiej sprzedającym się urządzeniem z systemem Windows. Microsoft planuje w ciągu najbliższego roku skupić się na budowie podobnych tanich modeli.

Na jednym z ostatnich wewnętrznych spotkań pracowników Microsoftu podanych zostało kilka interesujących danych statystycznych. Wynika z nich, że obecnie najpopularniejszym wśród konsumentów urządzeniem z systemem Windows jest smartfon, a konkretnie budżetowy model Nokia Lumia 520.

Rynek low-end to słuszny kierunek

Biorąc to pod uwagę wydaje się, że Microsoft, który przejmie wkrótce dział Nokia Devices & Services, powinien mocniej skupić się na budowie tanich smartfonów mogących pomóc mu zauważalnie zwiększyć popularność platformy Windows Phone. Obecnie wiemy już, że faktycznie ma takie plany:

"Mamy zamiar przeznaczyć dużo czasu w ciągu najbliższych 12 miesięcy na budowanie silnej pozycji na rynku tanich smartfonów w krajach rozwijających się" - powiedział niedawno Frank Holland z firmy Microsoft.

Zobacz również:

  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]
  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 30.11.2021]

Tańsze Lumie nadchodzą

Na koniec warto dodać, że wedle ostatnich spekulacji Microsoft pracuje już nad low-endowym smartfonem Lumia, który będzie dodatkowo tańszy od wspomnianej Lumii 520.