Nokia Lumia 520 rządzi na platformie Windows Phone

Nokia Lumia 520 to "budżetowy" smartfon, który napędza sprzedaż urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone.

Nokia Lumia 520 to najczęściej kupowany na świecie smartfon pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone - wynika z ostatniej analizy firmy analitycznej AdDuplex. Co więcej, jego sprzedaż dynamicznie rośnie: w lipcu jego udział w rynku WP wynosił 13,3 procenta, natomiast w sierpniu podskoczył do 18%.

Nokia Lumia 520 rządzi na platformie Windows Phone

Windows Phone - statystyki w sierpniu

Jeżeli weźmiemy pod uwagę system Windows Phone 8, okazuje się, że statystyki Lumii 520 wyglądają jeszcze lepiej:
Nokia Lumia 520 rządzi na platformie Windows Phone

Windows Phone 8 - statystyki w sierpniu

Dlaczego smartfon Lumia 520 jest tak popularny?

Bo jest po prostu tani, co przełożyło się na jego znaczny wzrost sprzedaży przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Dzięki temu system Windows Phone zajmuje obecnie drugą pozycję w Meksyku, Kolumbii i Peru.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 11? Zbliża się przełomowa aktualizacja!
  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację [AKTUALIZACJA 26.01.2022]

Windows Phone

Na koniec warto przypomnieć, że system Windows Phone ma obecnie znikomy udział w rynku. Dlaczego? Dlatego, że brakuje mu wielu dostępnych na innych platformach rozwiązań. Ponadto pozwala na skorzystanie z nieporównywalnie uboższej od konkurencji oferty mobilnego sklepu.

Oczywiście dostrzeżenie przez Nokię i Microsoft potencjału Ameryki Łacińskiej trzeba zapisać na plus. Jeżeli jednak gigant z Redmond nie zaangażuje się mocniej w rozwój platformy Windows Phone, trudno oczekiwać, aby osiągnęła ona w najbliższym czasie jakiś znaczący udział na mobilnym rynku.