Nokia Lumia 920 sprzedaje się lepiej niż zakładano. Akcje fińskiej firmy idą w górę

Sprzedaż smartfona Nokia Lumia 920 jest lepsza niż zakładano - twierdzi Ilkka Rauvola, analityk Danske Bank. Czyżby fiński producent miał już za sobą najgorszy okres?

Smartfon Nokia Lumia 920 cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Kilka dni temu fiński producent poinformował, że u naszych zachodnich sąsiadów sprzedały się wszystkie egzemplarze tego urządzenia. Co ważne, jest ono również bardzo popularne za oceanem.

Oczywiście tak dobre wyniki sprzedaży to bardzo dobra informacja dla Nokii, której akcje w związku z tym podskoczyły w ostatnich dniach o ponad 5%. Z drugiej jednak strony tak szybkie wyczerpanie się zapasów nie świadczy najlepiej o kierownictwie firmy, które nie było w stanie dobrze przewidzieć popytu na wspomniany smartfon.

Nie są oni jednak pod tym względem osamotnieni, gdyż poziom sprzedaży urządzenia zaskoczył również analityków.

"Model 920 z Windows Phone radzi sobie lepiej niż zakładano i wydaje się, że jego sprzedaż może dalej rosnąć" - powiedział Ilkka Rauvola, analityk Danske Bank.

Zmuszony on również został do zmienienia prognoz co do sprzedaży smartfonów z Windows Phone 8 (takich jak Lumia 920 i 820) w przyszłym roku. Obecnie oczekuje bowiem, że sprzeda się ich 36 milionów (wcześniej mowa była o zaledwie 23 milionach).

___________________

No i bardzo dobrze. Trzymam kciuki za Nokię, która, mam nadzieję, w końcu odbije się od dna.