Nokia N1 kontra Apple iPad mini 3

Nokia N1 kontra iPad mini 3: wyświetlacz

Tutaj mamy ciąg dalszy podobieństw. Oba urządzenia dysponują 7,9-calowymi wyświetlaczami o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, co wziąwszy pod uwagę, że są tej samej wielkości, daje nam po przeliczeniu identyczną gęstość pikseli wynoszącą 326 ppi. Panel IPS N1 jest jednak w pełni laminowany (podobnie jak panel tabletu iPad Air 2), co oznacza, że LCD, panel dotykowy i szkło ochronne stanowią całość. W przypadku iPada mini 3 nie mamy takiego rozwiązania, więc występuje szczelina pomiędzy panelem, a szkłem ochronnym. Biorąc pod uwagę różnicę w konstrukcji wyświetlacza wydaje się, że lepszej jakości obraz może zapewniać Nokia N1. Czy tak jednak faktycznie będzie okaże się dopiero po przeprowadzeniu wnikliwych testów.

Nokia N1 kontra iPad mini 3: procesor i pozostały hardware

Nokia N1 dysponuje 64-bitowym czterordzeniowym układem Intel Atom Z3580 pracującym z zegarem 2,3 GHz (teoretycznie jest on szybszy od SoC iPada mini 3) , który oferuje układ graficzny PowerVR G6430 GPU (taki sam znajdziemy w iPadzie mini 3) i współpracuje z 2 GB pamięci RAM.

Łączność: 802.11n dual-band Wi-Fi i Bluetooth 4. Identyczna dla obu tabletów. W przypadku iPada mini 3 w wersji WiFi nie otrzymujemy do dyspozycji modułu GPS, który znajdziemy w N1. Element ten obecny jest w wersji WiFi+LTE, która jednakże nie jest dostępna w przypadku tabletu Nokii.

Czujniki: Apple iPad mini 3 dysponuje trzyosiowym żyroskopem i akcelerometrem, natomiast w przypadku Nokii N1 otrzymujemy sześcioosiowy żyroskop i akcelerometr.

Aparaty: Oba tablety pozwalają na nagrywanie filmów w jakości 1080p, lecz iPad mini 3 dysponuje sensorem z mniejszą liczbą pikseli (5 mln kontra 8 mln).

Od lewej: Nokia N1, Apple iPad mini 3

Od lewej: Nokia N1, Apple iPad mini 3

O jakości zdjęć na obecną chwilę nic nie można niestety powiedzieć, ponieważ nie można przeprowadzić porównawczych testów. Z pewnością jednak Nokia N1 znacznie lepiej prezentuje się od przodu, gdzie znajdziemy aparat, który powinien przypaść do gustu wielbicielom selfie, ponieważ pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5 milionów pikseli oraz nagrywanie filmów 1080p. W przypadku iPada mini 3 otrzymujemy: aparat 1,2 MP FaceTime z możliwością nagrywania filmów 720p.