Nokia N1 ponownie została sprzedażowym hitem

Nokia N1 to pierwszy tablet fińskiej firmy wydany po rozwiązaniu współpracy z Microsoftem. Chociaż to urządzenie zostało wyprodukowano w fabryce Foxonna i nie jest do końca autorskim projektem, to użytkownicy rzucili się do sklepów na ten ciekawy tablet pracujący pod kontrolą Androida.

Nowe urządzenie mobilne fińskiej Nokii to tablet, który działa pod kontrolą systemu mobilnego od Google. W przeciwieństwie do smartfonów z rodziny Nokia X, które wydane zostały jeszcze zanim Nokia sprzedała dział urządzeń mobilnych Microsoftowi, nie jest to system z którego usunięto wszystkie usługi Google.

Tablet Nokia N1 został wyprodukowany w fabryce Foxonna i pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Nie jest to co prawda w pełni autorski projekt, a Nokii zarzucane jest, że zaledwie poprosiła o namalowanie na urządzeniu swojego logo. Urządzenie wycenione zostało bardzo atrakcyjnie na 250 dolarów.

Nokia wyposażyła swój tablet w 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli. Dzięki temu wyświetlacz ma takie same parametry jak ten w iPadzie Mini z ekranem Retina. Oprócz tego na pokładzie znalazł się czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 i 2 GB pamięci operacyjnej.

Nokia N1 okazała się niespodziewanym sukcesem sprzedażowym

Nokia N1 okazała się niespodziewanym sukcesem sprzedażowym

Okazuje się, że mimo wszystko tablet okazał się sukcesem sprzedażowym, co przerosło oczekiwania fińskiej firmy. Nie tylko pierwsza wyprodukowana partia 20 tys. sztuk została wyprzedana w kilka minut, ale też druga transza tabletów Nokia N1 rozeszła się na pniu.

Nie wiadomo jednak, ile tabletów zaoferowano klientom przy drugim podejściu. Można jednak domniemywać, że nie było ich więcej, niż za pierwszym razem. Foxonn ma dostarczyć kolejną partię tabletów już 22 stycznia i może okazać się, że i tym razem Nokia N1 dostępna będzie w sprzedaży tylko przez chwilę.

źródło: gsmarena.com