Nokia N8 rusza do sklepów we wrześniu

Znana jest już nieoficjalna data premiery swojego nowego telefonu z serii N. "Ósemka" trafić ma do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Czy odniesie jednak sukces komercyjny, skoro operatorzy komórkowi właśnie rozpoczęli sprzedaż iPhone’a 4?

Na papierze specyfikacja telefonu Nokia N8 prezentuje się bardzo dobrze. Aparat o wymiarach 113,5x59x12,9mm został zamknięty w aluminiowej obudowie i waży zaledwie 135 gramów. Urządzenie posiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,5" i rozdzielczości 640x360. Do tego doliczyć należy 16GB wewnętrznej pamięci (z możliwością rozbudowy do 32GB), aparat 12Mpix z optyką firmy Carl Zeis, który nagrywa obraz wideo w jakości 720p czy port HDMI, USB 2.0 i obsługę Bluetooth 3.0. Nowa Nokia działa w oparciu o system operacyjny Symbian ^3.

Póki co, na oficjalnej stronie producenta widnieje informacja, że urządzenie trafi do sprzedaży we wrześniu. W imieniu Nokii wypowiedział się jednak Tapani Kaskinen (Senior Comms Manager), który na łamach fińskiej gazety Kauppalehti powiedział, że pierwsze egzemplarze N8 wyruszą do sklepów dokładnie trzydziestego września tego roku. W oficjalnym sklepie Nokia N8 kosztować będzie 1999 złotych.