Nokia N9 wchodzi na rynek

Zaprezentowana w czerwcu Nokia N9 to smartfon wyjątkowy pod względem stylistyki i zastosowanego systemu operacyjnego. Jest to pierwszy i prawdopodobnie ostatni telefon Nokii z systemem MeeGo. Fińska firma nie wprowadzi go na całym świecie, ale do Polski trafi i to już wkrótce.

Nokia N9
Nokia ogłosiła, że rozpoczyna sprzedaż swojego nowego smartfonu N9. Co ciekawe, nie trafi on do USA, Wielkiej Brytanii lub Niemiec, ale pojawi się m.in. w Chinach, Australi i Polsce. Na stronie producenta można zapisać się na mailowe powiadomienie o dostępności telefonu w naszym kraju.

N9 nie posiada fizycznych przycisków, a wszystkie czynności wykonuje się na 3,9-calowym ekranie AMOLED. Interfejs tego smartfonu z systemem MeeGo posiada trzy widoki ekranu głównego - aplikacje, wydarzenia i otwarte aplikacje. N9 może korzystać ze sklepu Nokia Ovi Store (niedługo po prostu Nokia Store).

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 6.12.2021]

Nowa Nokia wyposażona jest w łączność HSDPA oraz Wi-Fi. Posiada także A-GPS, 8 Mpix aparat z obiektywem Carl Zeiss kręcący filmy w rozdzielczości 720p oraz przeglądarkę kompatybilną z HTML 5. N9 waży 135 g i ma 1,21 cm grubości.

Smartfon Nokii z systemem MeeGo będzie kosztował 480 euro w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej i 560 euro w wersji z 64 GB. Nokia zrezygnowała z MeeGo na rzecz Windows Phone, ale podkreśla, że wsparcie dla Nokii N9 utrzyma do 2015 roku. Dotyczy to aktualizacji, opieki nad klientem i serwisu urządzeń.