Nokia N9 z MeeGo - wygląda znakomicie [wideo!]

Nokia oficjalnie zaprezentowała swój nowoczesny telefon - N9. Najnowszy smartfon firmy współpracuje z systemem MeeGo. Jest szybki, elegancki i bardzo funkcjonalny.

Nokia N9 to solidny telefon z 3,9-calowym wyświetlaczem AMOLED (854x480).

Poza "dotykowym" interfejsem ma również zewnętrzne przyciski, m.in. tak niezbędne jak regulacja głośników i przycisk aparatu cyfrowego. Skoro o nim mowa, 8-megapikselowy aparat fotograficzny powstał we współpracy z firmą Carl Zeiss. Został wyposażony m.in. w funkcję autofokusu i kamerę, umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości 720p (obraz 16:9).

Telefon będzie posiadał 16 do 64 GB wbudowanej pamięci (zależnie od wersji), a także 1 GB pamięci RAM. Obudowa Nokii N9 zawiera też procesor 1 Ghz (OMAP3630), współpracujący ze świetnym układem graficznym GPU PowerVR SGX530.

Zobacz również:

  • Galaxy S22 Ultra za darmo! Najlepsze promocje na urządzenia Samsung Galaxy [24.05.2022]
  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację [AKTUALIZACJA 24.05.2022]

Jest Wi-Fi, jest Bluetooth (2.1)... Jest wreszcie GPS i nowa forma płatności zbliżeniowych NFC. Na platformie MeeGo będzie można pograć w Angry Birds Magic, Galaxy on Fire 2 czy Real Golf 2011. Ważne zmiany w tej wersji systemu to uproszczenie interfejsu, który jest teraz niemal identyczny jak Symbian Anna, a także jeszcze większe wsparcie dla serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter), kanałów RSS i innych funkcji związanych z Siecią.

Polecamy też artykuł, w którym poszukujemy najlepszego telefonu Nokia w cenie do 500 złotych. Może macie jakieś ciekawe propozycje dla jednego z użytkowników Forum IDG.pl?

Nokia N9 - klip wideo